Egzaminy psów ratowniczych

21 kwietnia 2023 | Aktualności Psy Ratownicze

Do sesji egzaminacyjnej psów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej odbywającej się na poligonie w Żaganiu podeszło 9 naszych psów, zespoły uzyskały wynik 3:6

– Harpia z Emilią Malicką zdały egzamin 0 specjalności terenowej, który otwiera im drogę do egzaminu klasy I uprawniającego do udziału w akcjach ratowniczych.
– Ospi z Agnieszką Sikorską nie zdały egzamin 0 specjalności terenowej
– Granda z Łukaszem Malickim nie zdali egzamin 0 specjalności terenowej
– Yara z Anną Kułakowską zdały swój pierwszy egzamin klasy I specjalności terenowej, uzyskując uprawnienia do udziału w akcjach poszukiwawczo – ratowniczych w terenie otwartym!
– Yori z Beatą Olejnik-Widawską po raz pierwszy zdały test współpracy, nie zdały egzaminu klasy 1 specjalności terenowej
– Bone z Pauliną Kamińską nie odnowili uprawnień terenowych klasy I
– Wigilia z Emilią Malicką odnowiły kolejny raz egzamin terenowy klasy I i będą mogły brać udział w poszukiwaniach terenowych przez najbliższe 12 miesięcy.
– Brego z Magdą Bar nie odnowili egzaminu klasy 0 specjalności gruzowiskowej
– Max z Mirosławem Podgrudnym nie zdali egzaminu gruzowiskowego klasy I

Niezdanie egzaminu to nie koniec świata, zdarza się w każdej dziedzinie kynologicznej, często nie świadczy o tym, że pies nie nadaje się do pracy, lecz pokazuje nad czym należy się skupić i co poprawić. Stres przewodnika, warunki atmosferyczne, samopoczucie danego dnia, kontuzje i wiele innych czynników może wpłynąć na negatywny wynik egzaminu. Potknięcia zdążają się również najlepszym zespołom, nie oznacza to jednak końca przygody ratowniczej. Niezdany egzamin można powtarzać cztery razy. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej.

W tym momencie nasza jednostka dysponuje:
– 8 Certyfikowanymi psami specjalności: terenowej klasy 1 – Regar, Aglos, Brego, Frodo, Max, Kola, Wigilia, Yara
– 2 Certyfikowanymi psami specjalności gruzowiskowej klasy 1 – Regar, Aglos