Pies Wigilia

Wigilia urodziła się 15 sierpnia 2016 roku. Jest suczką w typie owczarka belgijskiego malinois. Swoje imię zawdzięcza SOZ Straż Dla Zwierząt Powiatu Grodziskiego gdzie trafiła jako porzucone szczenię w Wigilię 2016 roku. Do jednostki trafiła w 2018 roku gdzie wraz ze swoją przewodniczką rozpoczęła trudny proces szkolenia. Już we wrześniu 2019 roku zdała swój pierwszy egzamin Państwowej Straży Pożarnej klasy “1” specjalizacji terenowej oraz egzamin klasy “0” specjalizacji gruzowiskowej. Prywatnie Wiga jest fanką arbuzów. Uwielbia siadać przy stole w kuchni i się nim zajadać. Dodatkowo jak typowa kobieta w naszej jednostce żadnej pracy się nie boi – od pracy w terenie czy na gruzowisku po sprzątaniu i pomaganie matce w pracy. Wraz z Emilką tworzą zgrany zespół, który w każdym momencie może na siebie liczyć. “Gdzie diabeł nie może, tam Wigę pośle”. Jej przewodnikiem jest dh Emilia Malicka.

Wigilią opiekuje się firma Brit, Carnilove oraz GAME DOG Performance Nutrition