O Nas

Jesteśmy STRAŻAKAMI Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim, z siedzibą w Twierdzy Modlin.

W naszej jednostce służą specjaliści z różnych dziedzin ratownictwa, a my zajmujemy się prowadzeniem działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi w terenie otwartym i uwięzionymi pod gruzami. W swoich działaniach główny nacisk kładziemy na wykorzystywanie psów ratowniczych.

Nasze cele:

– Przygotowanie do udziału w akcjach poszukiwawczych w terenie otwartym i na gruzowiskach, przewodników psów i psów według ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie zwierząt wykorzystywanych w akcjach ratowniczych. Wszystkie egzaminy naszych zespołów (strażak + pies) przeprowadza wyłącznie Państwowa Straż Pożarna.

– Przygotowanie do udziału w akcjach poszukiwawczych w terenie otwartym i na gruzowiskach, nawigatorów, planistów, dowódców, kierowców, medyków, specjalistów łączności, operatorów bez załogowych statków powietrznych i podwodnych.