Dwudniowy trening

Weekend 29-30 czerwca był dla nas bardzo intensywny. Uczestniczyliśmy w dwudniowym treningu pod okiem Martiny Dostalovej. Indywidualne podejście i profesjonalizm Martiny, a także wspaniali uczestnicy to wszystko złożyło się na to, że pomimo panującego upału udało się zrealizować wszystkie nasze założenia treningowe.

Każdy zespół otrzymał dużo wskazówek do dalszego rozwoju. Poznaliśmy inne metody pracy z psem, które zagoszczą podczas naszych sesji treningowych. Przemyśleniom i rozmowom nie było końca. Był to dla nas również wzruszający, ale radosny moment ponieważ wraz z Martiną przyjechała Yori naszej śp. Beaty. Głaskom i powitaniom nie było końca. Martinie i wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za owocne spotkanie i do zobaczenia.

Manewry Ratownicze

25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. My spędziliśmy ten dzień ćwicząc, po to żeby niezależnie czy szukamy dziecka czy dorosłego zawsze działać maksymalnie skutecznie.

Całą sobotę prowadziliśmy manewry zgrywające mazowieckie grupy poszukiwawcze. Ćwiczyliśmy wykorzystanie między innymi dronów i quadów oraz sprawna koordynację naszych działań. Rękawice wspólnych ćwiczeń podęli:
-Grupa Ratownictwa PCK Warszawa
-Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego S12
-Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza OSP Marki
-OSP Dębe Wielkie
-Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza OSP Ryboły

Sesja egzaminacyjna w Gdańsku

4 czerwca 2024 | Aktualności Psy Ratownicze

Do sesji egzaminacyjnej psów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej odbywającej się w Gdańsku podeszły 3 nasze zespoły.

* Kola z Pawłem Jabłońskim
* Bone z Pauliną Kamińską
odnowili egzamin terenowy klasy I i będą mogli brać udział w poszukiwaniach terenowych przez najbliższe 12 miesięcy.
* Brego z Magdą Bar nie zdali egzaminu terenowego klasy I.

Dziękujemy komisjom egzaminacyjnym za cenne wskazówki oraz wszystkim biorącym udział w sesji za przyjazną atmosferę. ☺️
Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych zespołów i ich pracy.💪

W tym momencie nasza jednostka dysponuje:
– 8 psami specjalności terenowej klasy 1 – Aglos, Arrow, Bone, Harpia, Kola, Max, Regar, Wigilia
2 psami specjalności gruzowiskowej klasy 1 – Max i Regar

I Piknik Bezpieczeństwa na Wodzie i Drodze

W niedzielę w naszej jednostce zorganizowaliśmy po raz pierwszy piknik związany z bezpieczeństwem zarówno na wodzie jak i na drodze.  Dołączyło do nas wiele służb i wspólnie promowaliśmy zasady bezpieczeństwa.

Podczas spotkań z przybyłymi gośćmi padło wiele informacji na temat pracy psów ratowniczych, nasze czworonogi zaprezentowały swoje umiejętności. Podczas pikniku w poczet “Przyjaciół OSP RW” włączono Panią Jadwigę Kozar i Pana Andrzeja Świdra radnego Rady Miejskiej, którzy zasponsorowali klatki  dla naszych czworonogów. Dzięki ich ofiarności nasze psiaki będą mogły bezpiecznie podróżować na akcje poszukiwawczo-ratownicze. Dziękujemy.

Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie ratownictwem jest coraz większe, dziękujemy za liczne przybycie na to wydarzenie.