Trening gruzowiskowy w centrum Warszawy

Długi weekend to dla nas intensywny czas treningu z psami. W czwartek byliśmy w lesie, a niedziela to dzień gruzów. Tym razem udało nam się zrealizować nasz plan treningowy na “prawdziwym” gruzowisku w samym centrum Warszawy. Dzięki pomocy fantastycznej ekipy STRABAG i STRABAG Real Estate Polska mieliśmy możliwość przećwiczenia różnych scenariuszy na placu rozbiórki budynku Atrium International.

Byli pozoranci w miejscach niedostępnych dla psów i przewodników. Byli też pozoranci ukryci na wysokości, a wszystko w mocno zagruzowanym środowisku, wśród licznych ostrych i niebezpiecznych elementów konstrukcji i wyposażenia burzonego budynku. Dodatkową trudnością dla naszych psów była pogoda. Silny wiatr w wąskich przestrzeniach między sąsiednimi budynkami i zmieniająca się termika, wynikająca z intensywnego nasłonecznienia, nie ułatwiały zadania nawet doświadczonym psom.

Wszystkie założenia, które realizowaliśmy były podporządkowane głównemu scenariuszowi: działania poszukiwawcze przy poważnym wypadku na placu rozbiórki. Czy myślicie, że to realny scenariusz?