Sesja egzaminacyjna w Gdańsku

18 czerwca 2023 | Poszukiwania Psy Ratownicze Ważne

Śpieszymy z informacjami! Podczas sesji egzaminacyjnej psów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej odbywającej się w Gdańsku nasze zespoły podeszły do egzaminów specjalności gruzowiskowej i terenowej.

Bone z Pauliną Kamińską:
-odnowili egzamin terenowy klasy I i będą mogli brać udział w poszukiwaniach terenowych przez najbliższe 12 miesięcy.

Yori z Beatą Olejnik-Widawską:
-zdały egzamin klasy 1 specjalności terenowej, tym samym zostały zespołem poszukiwawczo-ratowniczym uprawnionym do akcji w terenie otwartym przez najbliższe 12 miesięcy!
-nie zdały egzaminu gruzowiskowego klasy I

Po przejściu przez przewodnika kursu podstawowego strażaka OSP będą mogły brać udział w akcjach poszukiwawczych z ramienia naszej jednostki

Max z Mirosławem Podgrudnym:
-nie zdali egzaminu gruzowiskowego klasy I. Maks uległ kontuzji podczas egzaminu, decyzją przewodnika zrezygnowali z kontynuowania egzaminu.

W tym momencie nasza jednostka dysponuje:
• 8 certyfikowanymi psami specjalności terenowej klasy 1:
Regar, Wigilia, Bone, Brego, Yara, Max, Aglos oraz Kola.
• 2 certyfikowane psy specjalności gruzowiskowej klasy 1:
Regar, Aglos