Podsumowanie 2020 roku

1 stycznia 2021 | Aktualności Psy Ratownicze

Dziś ostatni dzień 2020 roku , nikt nie ma wątpliwości, że przez pandemie covid -19 był to rok zdecydowanie inny od poprzednich.

Jak minął nam ten rok ?
10 razy braliśmy udział w akcjach poszukiwawczych, 9 akcji były to poszukiwania w terenie otwartym, w tym 3 razy działaliśmy na terenie naszego powiatu, 1 akcja miała charakter gruzowiskowy. Dodatkowo, w trakcje pandemii pomagaliśmy mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego, wyprowadzając psy, osobom będącym na kwarantannie.

Rok kończymy z 5 psami, posiadającymi uprawnienia do udziału w akcjach terenowych, w tym jeden nasz pies posiada dodatkowo uprawnienia do udziału w akcjach gruzowiskowych.
Dokonaliśmy zakupu sprzętu:
– Z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, zakupiliśmy system łączności firmy Hytera, o którym już wkrótce napiszemy dużo więcej.
– Dzięki zorganizowanej zbiórce pieniędzy, wyposażyliśmy nasz psiowóz w AED.
– Z budżetu jednostki zaopatrzyliśmy przewodników w sprzęt indywidualny taki jak buty, kaski, mundury.

Cały rok nasze psy wpierali sponsorzy: Brit,GAME DOG Performance Nutrition, Optimanova Polska, Aptus Polska. Dziękujemy, że jesteście.

Nasze psy uczestniczyły w tym roku w 93 treningach ratowniczych.
A wszsytko to robimy po to “aby inni mogli żyć”
Dziękujemy wszystkim, którzy w różnej formie nas wspierają, życzmy Wam aby nadchodzący rok przyniósł dużo szczęścia, pomyślności i pozwolił spełnić najskrytsze marzenia.